Про нас

Училище було засноване у 1974 році на базі приладобудівного заводу “Сокіл”. Готували учнів з таких професій: токарі, фрезерувальники, електромонтери промислового устаткування, слюсарі-інструментальники, слюсарі механоскладальних робіт, монтажниці приладобудівного устаткування.

Починаючи з 1981 року, училище було найбільш численне в області: 1981 – 1982 роки – 1113 учнів; 1982-1983 роки – 1225 учнів. На сьогоднішній день середньорічний контингент учнів – 400 чол.

Першим директором училища був Корсун Борис Олександрович, починали свою педагогічну діяльність в училищі і старший майстер Котій М.С., заступник директора з виховної роботи Пєтухова Т.М., викладач фізичного виховання Ходус І.І.

Hа сьогодні училище зберегло систему навчання металообробних спеціальностей. Разом з тим відкриті нові професії на вимогу сучасності: гувернер, кухар, кухар-кондитер, слюсар з ремонту колісних транспортних заходів.

В училищі працюють 52 педагогічних працівника, 6 викладачів вищої категорії, 5 мають педагогічне звання “Старший викладач”, 4 майстри мають педагогічне звання “Майстер виробничого навчання І категорії”, 12 педагогічним працівникам присвоєно звання “Відмінник освіти України”.
Педагогічний колектив училища творчий, бере активну участь в усіх конкурсах, які організує НМЦ ПТО у Херсонській області, та демонструє високі результати:

2005 рік – конкурс проектів з виховної роботи “Плекаємо громадян”, координатор проекту Пєтухова Т. М. – ІІ місце;

2006 рік – конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Слюсар з ремонту автомобілів”. Майстер виробничого навчання Тунь В.В. посів ІІІ місце;

2006 рік – в конкурсі з організації виховної роботи в гуртожитку призове місце (ІІ) отримала вихователь Шатохіна Л.Ф.

2007 рік – викладач хімії Кованова Т.О. стала дипломантом конкурсу “Учитель року”.

2008 рік – конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії “Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування”. Майстер виробничого навчання Павлівський В.І. посів І місце і представляв область на Всеукраїнському конкурсі.

 2009 рік – колектив став номінантом Всеукраїнського конкурсу «Робітнича професія – 2009» та отримав Подяку НМЦ ПТО у Херсонській області за якісну організацію методичної роботи.

2010 рік – викладач спецдисциплін Піндак С.В. стала призером обласного конкурсу «Професіонал – 2010»

2011 рік – методист Мединська Н.Л. ввійшла в 10 кращих в обласному конкурсі «Методист року»

2012  рік-майстер  виробничого  навчання  з  професії  «Кухар» Беринда О.М. взяла результативну участь у обласному конкурсі професійної майстерності.

З 2016 року училище очолює  Ігор Володимирович Сердюк, енергійний та ініціативний директор, завдяки зусиллям якого в закладі  відбулись кардинальні зміни, спрямовані на покращення умов навчання, проживання та дозвілля учнів.

       В закладі створені умови і для професійного зростання педагогів реконструйовано методичний кабінет, його оснащено комп’ютерною та розмножувальною технікою, швидкісним Інтернетом, мультимедійним проектором, електронними планшетами.

     За рахунок  коштів від виробничої діяльності   були відремонтовані усі майстерні та кабінети спеціальних предметів, побудована простора та зручна кухня-лабораторія, кабінет спецтехнології слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, кабінет технології верстатних робіт.

       У  2018 році на базі училища відкрито  державний навчально-практичний  центр електротехнічних  технологій, для якого створено сучасну аудиторію та електромонтажну майстерню.

       Для вирішення проблеми патріотичного виховання  у  червні 2020 року на базі училища відкритий Регіональний центр військово-патріотичного виховання молоді, частиною якого став Музей історичної правди, де зібрані артефакти Другої світової війни та війни на сході України.

        Здобувачі освіти  в стінах училища  вчаться бути причетними до спільної справи. Раз на місяць відбувається «Година з директором»  Ради учнівського самоврядування , на якій активісти  разом з адміністрацією вирішують проблеми навчально-виховного процесу.

        Двічі на рік кращі учні  нагороджуються екскурсійними поїздками визначними місцями України за рахунок закладу.

       Найбільшим досягненням закладу є перемога учнів у фахових конкурсах. У листопаді 2019 року в обласному етапі конкурсу WORLDSKILLS UKRAINE  учні ПТУ № 14 вибороли перемогу в 4 номінаціях: кулінарне мистецтво, слюсарна справа, електромонтажні і токарні роботи.

         Наразі триває реалізація  довготривалого  проекту  зміцнення навчально-матеріальної бази – будівництво кулінарного центру для кухарів і кондитерів, який планується оснастити   сучасними  засобами навчання.

Залишити відповідь

%d bloggers like this: